Minden Ami Külföld | Két fürdőszobával érkezik a luxusjet, ami majdnem olyan gyors, mint a Concorde - Minden Ami Külföld
Minden ami kulfold logo feher
Minden ami kulfold logo feher
Minden ami külföld

Két fürdőszobával érkezik a luxusjet, ami majdnem olyan gyors, mint a Concorde

A Bombardier bemutatta legújabb luxusrepülőjét, a Global 8000-et, amely 19 utas szállítására alkalmas, és négy lakóhelyiséggel, valamint két fürdőszobával kényezteti majd az utazókat. A gép elképesztő, 0,94 Mach sebességet ér el (kb. 1150 km/h), amivel a leggyorsabb polgári repülővé válik a világon. Tesztelése során még a hangsebességet is meghaladta.

A Global 8000 különleges szárnykonstrukciójának köszönhetően rövidebb kifutópályákról is fel tud szállni, így több mint kétezerrel bővül a lehetséges repülőterek száma. A Smooth Flex Wing technológia emellett csökkenti a turbulenciát a simább utazásért.

A Bombardier szerint a géppel New Yorkból Londonba olyan gyorsan lehet majd repülni, mint a Concorde idejében. A luxuskabinban teljes értékű ágy, szekrény és nagyméretű TV is található. A Global 8000 várhatóan 2025 végén áll forgalomba. A Concorde, bár ikonikus volt, problémái miatt nem kapott utódot, de most úgy tűnik, a Global 8000 méltó kihívója lehet a gyors és luxus utazás terén.

#mindenamikulfold #mindenamikülföld #luxusjet #concorde

Érdekel hasonló tartalom?

Hallgass bele Youtube csatornánkba!

Segítségre van szükséged?

Szólj hozzá