Brit bevándorlási káosz
A brit Belügyminisztérium megbízható adatok hiányában küszködik azzal, hogy nyomon kövesse a külföldi munkavállalók vízumuk lejárta utáni távozását – derül ki a Parlament Költségvetési Ellenőrző Bizottságának (PAC) legfrissebb jelentéséből. A bizottság élesen bírálja a minisztériumot, amiért 2020 óta nem elemezte az ún. „exit check” adatokat, miközben 1,18 millió ember érkezett a szakképzett munkavállalói vízummal az Egyesült Királyságba.
A jelentés kiemeli, hogy alapvető információk hiányoznak arról, meddig maradnak a vízummal érkezők, és elhagyják-e az országot. A minisztérium „csekély kíváncsiságot” mutatott a rendszer működése iránt, és a légitársaságok utaslistáira támaszkodik elemzés nélkül. Emellett aggályokat vet fel a munkavállalók kizsákmányolása és adósságcsapdába kerülése, melyekre a tárca „lassan és hatástalanul” reagál.
Az új kormány a korábbi adminisztrációt okolja a „soha nem látott mértékű nettó migrációért”, és a májusban bejelentett bevándorlási fehér könyvvel ígér reformokat. Az intézkedések között szerepel a szakképzett munkavállalói vízum küszöbének visszaemelése, az ápolói szektorba történő külföldi toborzás megszüntetése, és a szponzori engedélyek felfüggesztése. A szakértők azonban az átláthatóság hiányára hívják fel a figyelmet, jelezve, hogy a rendszerszintű problémák továbbra is fennállnak.
#EgyesültKirályság #Bevándorlás #Belügyminisztérium #Vízum #Munkaerő #Migráció #BritPolitika #Kizsákmányolás #Átláthatóság #mindenamikülföld #mindenamikulfold
Érdekel hasonló tartalom?
Hallgass bele Youtube csatornánkba!
Készen állsz?
Szólj hozzá