🇸🇪 Svédország akár 34 000 dollárt is fizetne a bevándorlóknak a hazatérésért 💰
A svéd jobboldali kormány bejelentette, hogy jelentősen megemelik a hazájukba önként visszatérő bevándorlóknak szánt támogatást. 2026-tól akár 350 000 svéd koronát (kb. 34 000 dollárt) is kaphatnak azok, akik úgy döntenek, hogy elhagyják az országot, amely korábban a háború elől menekülők és az üldözöttek menedékhelye volt.
Johan Forssell külkereskedelmi és nemzetközi fejlesztési együttműködési miniszter elmondta, hogy ez a lépés a migrációs politikájukban bekövetkezett paradigmaváltás része. A kormány, amelyet a bevándorlásellenes Svéd Demokraták támogatnak, ezzel a legújabb intézkedéssel a migráció visszaszorítását célozza.
Jelenleg egy felnőtt legfeljebb 10 000 koronát, egy gyermek pedig 5 000 koronát kaphat, családonként maximum 40 000 koronáig. Ludvig Aspling, a Svéd Demokraták képviselője elmondta, hogy ez a támogatás 1984 óta létezik, de kevesen ismerik és használják ki. Tavaly például mindössze egy ember fogadta el az ajánlatot. Aspling szerint, ha többen tudnának a lehetőségről és a támogatás összege is nőne, valószínűleg többen élnének vele. Úgy véli, hogy ez az ösztönző különösen vonzó lehet azon több százezer bevándorló számára, akik tartósan munkanélküliek, álláskeresők vagy olyan alacsony a jövedelmük, hogy állami támogatásra szorulnak.
Egy kormány által kinevezett vizsgálóbizottság a múlt hónapban nem javasolta a támogatás összegének jelentős emelését, mondván, hogy a várható hatékonyság nem indokolja a potenciális költségeket. Joakim Ruist, a vizsgálat vezetője szerint egy jelentős pénzügyi emelés azt az üzenetet küldené, hogy a migránsok nem kívánatosak, ami tovább nehezítené az integrációs erőfeszítéseket.
Más európai országok is kínálnak támogatást a migránsok hazatéréséhez. Dánia több mint 15 000 dollárt fizet személyenként, míg Norvégiában ez körülbelül 1400 dollár, Franciaországban 2800 dollár, Németországban pedig 2000 dollár.
Svédország, amely az 1970-es évek óta nagylelkű külföldi fejlesztési segélyt nyújtott és az 1990-es évektől kezdve nagyszámú migránst fogadott be, különösen a volt Jugoszláviából, Szíriából, Afganisztánból, Szomáliából, Iránból és Irakból érkezőket. 2015-ben, az európai migrációs válság csúcsán Svédország lakosságarányosan a legtöbb menedékkérőt fogadta be az EU-ban (160 000 fő). A külföldön születettek körében tapasztalható magasabb munkanélküliség növelte az egyenlőtlenségeket és megterhelte a svéd szociális rendszert.
Ulf Kristersson konzervatív miniszterelnök 2022-ben került hatalomra egy kisebbségi koalíciós kormánnyal, amelyet a Svéd Demokraták támogatnak, és kemény fellépést ígért a bevándorlás és a bűnözés ellen.
#Svédország #Bevándorlás #Hazatérés #Támogatás #MigrációsPolitika #mindenamikulfold #mindenamikülföld
Érdekel hasonló tartalom?
Hallgass bele Youtube csatornánkba!
Segítségre van szükséged?
Szólj hozzá