Minden Ami Külföld | Szóló kalandok 2026-ban: Peru és Svájc is a listán!
Minden ami kulfold logo feher
Minden ami kulfold logo feher
Minden ami külföld
8 February 2026

Szóló kalandok 2026-ban: Peru és Svájc is a listán!

Unod már, hogy mindig máshoz kell alkalmazkodnod az utazás alatt? 2026 a magányos farkasok éve, és a legfrissebb jelentések szerint Peru és Svájc is csatlakozott a legmenőbb szóló úti célok elit klubjához. Míg Peru az Inka ösvény misztikumával és az Andok csúcsaival hódít, addig Svájc a kristálytiszta alpesi tavakkal és a tökéletes közbiztonsággal a nyugalomra vágyók paradicsoma. Legyen szó önismereti túráról vagy egy bakancslistás Machu Picchu látogatásról, ez a két ország garantáltan felejthetetlen élményt nyújt.

A dobogó tetején továbbra is Japán és Ausztrália trónol. Japán a gyenge jen és a hihetetlen gasztrokultúra miatt az első számú kedvenc, míg Ausztrália a második helyet csípte el a biztonságos, mégis vadregényes tájaival. A szóló utazók 75%-a szerint a felfedezés öröme a fő motiváció, de a helyi konyha és a kulturális programok is döntőek. Ausztráliában például simán belefér egy délelőtti szörfözés, amit egy laza boros túra követ, ahol pikk-pakk új barátokra lelhetsz.

A Top 10-es listán olyan gyöngyszemek szerepelnek még, mint Új-Zéland, Izland, Argentína vagy éppen Dél-Korea. Akár az olasz tésztákért rajongsz, akár a görög szigetek fehér falai között vesznél el, 2026-ban minden adott a szabadsághoz. A lényeg a saját tempó: nem kell kompromisszumot kötnöd, akkor indulsz és ott állsz meg, ahol csak akarsz. Pakolj össze, és vágj bele életed legnagyobb kalandjába egyedül!

#utazas #szolo #kaland #vilagjaras #bakancslista #ausztralia #peru #svajc #mindenamikülföld #mindenamikulfold

Érdekel hasonló tartalom?

Hallgass bele Youtube csatornánkba!

Készen állsz?

Szólj hozzá