Az északi sark olvad, de akkor miért nő az Antarktisz jégborítása? 🤔
A globális felmelegedés ténye megkérdőjelezhetetlen – legalábbis ezt halljuk mindenhol. De ha így van, akkor miért csökken drasztikusan az Északi-sark jege, miközben az Antarktiszon egyes területeken nő a jégborítás?
A válasz összetett: a melegedő óceánok és az átalakuló légköri áramlatok miatt az Antarktisz belső részein több csapadék esik hó formájában, így a jég megvastagodik. Ugyanakkor a part menti gleccserek gyorsulva olvadnak, és a globális tengerszint mégis emelkedik.
Ez az ellentmondás rengeteg kérdést felvet. Vajon tényleg egyértelmű, hogy minden csak az emberi tevékenység miatt történik? Vagy a bolygó természetes ciklusai is közrejátszanak? A tudomány mindent pontosan ért?
És ha valóban ekkora a baj, miért tűnik úgy, hogy a világ még mindig inkább gazdasági érdekek mentén cselekszik, mintsem valódi megoldásokat keresne?
💬 Te mit gondolsz? A klímaváltozás természetes vagy mesterséges folyamat? Tényleg a hétköznapi ember felelőssége? Írd meg kommentben! 👇
#MindenAmiKülföld #Klímaváltozás #Jégolvadás #ÉszakiSark #Antarktisz #Tudomány #FöldJövője #Környezetvédelem #Ellentmondások
Érdekel hasonló tartalom?
Hallgass bele Youtube csatornánkba!
Segítségre van szükséged?
Szólj hozzá